VÄLJAKUTSE – TEEME ÄRA UUTMOODI – KOKKUVÕTE

IMGP9981VEEB

Nädala eest esitasime väljakutse, et mõtte tasandil peas tiirlevad vajalikud ja toredad tegemised saaksid tegelikult ka tehtud. Teeme sellest lühikokkuvõte.

Omal moel oli üles kirjutaminegi juba mõnus tegevus – võis eeldada, et nädal saab põnev olema. Lipiku võtmise hetkel me ju ei tea, mis meid täpselt ees ootab. Tundsime, kuidas see mõjus ka vabastavalt, sest ei tarvitsenud enam ootel olevate tegevuste listi pidevalt peas üle korrata hirmus, et äkki miskit ununeb. Viimane võib korralikku stressi ja isegi paanikat tekitada (nii palju on vaja teha, ei tea kust alustada .. peast on ka kõik pühitud). Seetõttu saigi nädala jooksul iga jooksev mõte uuest kirja pandud.

Nii jõudiski purki aeganõudvamaid kui ka lihtsamaid asju, alates helistamisest kallile inimesele, keda ammu ei ole näinud, mõne uue retsepti katsetamisest kapi koristamiseni ja vahva ettevõtmise organiseerimiseni. See oli ka mugavustsoonist välja tulemine, sest tihtipeale on meil miljon vabandust miks mitte tegutseda. Paljud mõtted ja ideed said sedasi reaalse alguse.

Mõned ideed, kuidas antud meetodit veel kasutada:

1) Pere ühine koristamine: purki peaksid rändama kerged ja kiiresti tehtavad kodused toimetused, mis on jõukohased igale pereliikmele nt tolmu pühkimine, mänguasjade sättimine, tolmu imemine, voodipesu maha võtmine, lillede kastmine jms. Kodu korrashoid ei pea olema ilmtingimata kohustus, mida PEAB tegema. Pigem võiks see olla mänguline tegevus, mida on tore ja põnev koos teha ning puhas kodu on sellega lihtsalt kaasnev tulem.

2) Pere ühised tegevused: tegevuste hulka võiksid kuuluda nii tubased kui ka välitegevused nt lauamängud, piknik, matk, jalutuskäik, meisterdamine, lugemine jne. Eesmärgiks võiks olla iga päev vähemalt ühe ühise tegevuse tegemine, et nautida koos olemist ja teineteise seltskonda. Ja jooksvalt võiks silte uute ettevõtmistega täiendada.

IMGP9990VEEB

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s