ALLIKAD KUI ELUJÕUD

IMGP9396VEEB

Allikad on meid alati tõmmanud enda poole oma pulbitseva elujõu, ilu ja harmooniaga. Neid ümbritsev loodus on nii ürgselt metsik ja värske, natukene muinasjutuline ja isegi maagiline. Allikas ise mõjub aga hüpnotiseerivalt ja seal viibides aeg justkui peatub. Tundub, et võiks lõpmatuseni jälgida vee tunglemist maapinnale ning ammutada endasse paiga erilist energiat.

Allikavees peitub väidetavalt suur jõud. Sellega soovitatakse pesta nägu ja käsi ning turgutada keha mõne kosutava sõõmuga. Meie viimane allika külastus toimus Lääne-Saaremaal Odalätsi allikate juures. Vesi oli kristallselge, karastavalt värske ja tõeliselt külm. Vaatamata koha populaarusele turistide seas ja sealt kiiresti läbivooriva rahva osas, oli tahtmine ja soov seal lihtsalt istuda, ringi jalutada ja nautida … aeg lihtsalt peatus.

Enamasti kuulub allikate juurde ka mõni tore lugu. Odalätsi allikate kohta on näiteks öeldud: „Kui pesta allika veega nägu ja käsi ning seda juua, siis püsid igavesti noorena“. Sealt tulles haaras meid küll täpselt selline tunne.

IMGP9397VEEB IMGP9363VEEB

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s