PÄTSIME SEEPI

IMGP7393VEEB

Saaremaa koduses seebikojas – GoodKaarmas, valmib terve rida mõnusaid orgaanilisi seepe. Kõik tehtud käsitsi ja ökoloogilise toorainega. Seebi tootmisel tekib hulgaliselt ülejääke, millest huvitatutel on võimalik oma enda seep vormida. Seda me tegema suundumegi.

GoodKaarma talu asub Kaarma vallas Kuke külas. Talu ukselävel tervitab meid särasilmne peremees ja suunab meid lahkelt tuppa. Leiame end lummavast lõhnapilvest, justkui luksuslikus lõhnapoes. Õpituba toimub talu köögis, kus meid ongi juba ootamas seepide valmistamise meister.

Esmalt teeme tutvust põhikoostisainetega ja seejärel lisanditega, mis annavad seepidele oma näo. Peale kiiret kuid ülevaatlikut teooriat jagatakse osalejatele sulatatud ja jahutatud seebimassi pallikesed. Algab tõeline pätsimine ja mätsimine, sest mass tuleb korralikult ühtlaseks mudida. Kellele meeldib, kellele mitte. Seebimass on kleepuv ja kipub pigem kätele jääma kui korralikuks palliks muutuma. Lõpuks kannab töö siiski vilja ning saavutuse üle uhked ja õnnelikud õpilased sätivad end järjekorda, et saada osa seepi isikupäraseks muutvatest taimedest ja lõhnadest. Mida täpselt seebile lisada, seda saab igaüks rivvi sätitud purkide ja pudelite seast ise valida.

Lapsed on õhinas. Kärsitult ootamas oma hetke, kordavad pingsalt enda valikut. Õigel ajal vuristatakse kiirelt soov ette: „Kurkum, saialill, astelpaju, apelsin, palmaroos, kaneel!“ Taim taime järel, lõhnatilk tilga järel, täitub seebipallist vormitud kausike äreva ja kontrolliva silmapaari saatel.

Jätkub mudimine. Seep võtab uue päikeselise tooni. Sama päikeseline on ka seebist õhkuv aroom. Meie pätsike saab südame kuju, ehteks sätitakse peale kõikvõimalikke taimseid kaunistusi. Vormitud, uhkes kuues ja lõhnastatuna on seep valmis pugema pakendisse, et õnneliku tirtsu käevangus rännata oma uude pessa, rõõmustama silma ja paitama nina.

Lahkume GoodKaarmast positiivse emotsiooniga, kaasas uute teadmiste ning oskuste pagas.

IMGP7386VEEB IMGP7396VEEB

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s