KAJAKKIDEGA VILSANDILE

IMGP6671VEEB
Vaatamata traditsioonilisele juulikuisele ilma puudumisele ootab meid kajakireis ühes Saaremaa läänemapoolseimas nurgas – Kuusnõmme poolsaarel Käkisilmas. Päike, mahe meretuul ning tore seltskond on valmis üheskoos ette võtma midagi kõigile uut.

Sõnaosava ja kogenud juhendaja abiga läbime instruktaaži ja olemegi valmis matkaks. Kui sõiduvahendid olid ette teada, siis sihtpunkt selgub alles koha peal vastavalt seltskonna eelistustele. Üllatus ja rõõm on seda suuremad. Seirame kaugusest terendavat saart uskumata – Vilsandi, soov seda paika näha on olnud juba aastaid.
Ülevoolavas meeleolus hüppame kajakkidesse ja algab aerutamine. Nalja ja naeru jagub vaat et terveks sõiduks. Naudime päikese sooja paitust ja mere lähedust. Õpime taastundma ka oma lihaseid, mille olemasolu oli juba unustuste hõlma vajunud. Pingutus on aga mõnus ja toob kaua oodatud saaregi iga tõmbega lähemale. Ligi tund ja natuke peale kulub sihtpunkti jõudmiseni.
Saare vastuvõtt on sõbralik – juba kaugelt on näha, et meile lehvitatakse laialt naeratades sadama kailt. Tekib oodatud ja kodune tunne. Lausa rõõm on maabuda ja jalga maale tõsta. Võib alata avastusretk.
Vilsandi osutub just selliseks nagu arvatud – väike, armas ja soe. Rohkelt heinamaad, mõned talud, kiviaiad ja palju magusaid mulkasid. Teele jääb ka nostalgiline bioloogiajaam, mille uksed on avatud kõigile iseseisvatele uudistajatele, sest kohapeal saatjaid ja jälgijaid ei ole – külalisi usaldatakse. Kodune tunne kasvab veelgi. Kerged suupisted ja peale põgusat teretutvust oleme sunnitud siiski asuma tagasiteele. Tõusev tuul ja kogunevad pilved on kindel märk, et on aeg.
Lõpusirgel võtame ette spurdi, kes jõuab esimesena tagasi Käkisilma. Väsinud, kuid rahulolevana jõuame alguspunkti, tundes kerget kahetsusenooti, et matk on juba läbi saamas. Kuid tunne on ülevoolav. Toredalt matkajuhilt jääb aga kõrvu suurepärane idee – kajakk, hea raamat, piknikukorv ning aeg iseendale. Silm lööb taas särama – teeme teoks! Ootame juba järgmist korda, sest lisaks Vilsandile on piirkonnas palju laidusid ja mitmekülgne rannik, kus võib kajakiga mõnusalt triivida ja vastavalt soovile teha peatusi ning piknikuid pidada, kasvõi oma privaatsel laiul (oma saarel).
Tähelepanekud algajale kajakkidega matkamiseks:
1)  Kaasa piknikorv ja varuda aega, et nauding oleks täiuslik.
2) Tingimata nautida positiivse meeleoluga, kuna tegemist on äärmiselt toreda ja elamusi pakkuva ettevõtmisega.
3) Pikemat ja suuremat sorti meestel võib kajakis kitsas tunduda ning võib juhtuda, et sipelgad tahavad jalgadesse pugeda.
4) Kajakiga ümber minemine on pigem välistatud, kuid suure soovi korral on kõik võimalik, kui sa ikka kohe väga tahad!
5) Kaasas võiks olla kaitse päikese ja tuule vastu, sõltuvalt ilmast.
6) Kajaki seelik on soovitav võimalikult rinnuni tõmmata ja tugevasti kinni siduda.
7) Märjaks saab ka. Peamiselt varrukad, sõltuvalt seeliku selga saamise osavusest, võib vahetust vajada ka kõik ülejäänu.
8) Paari tasub heita tugevamat tüüpi aerutamist harrastava meesisendiga.
9) Juhendaja sõnul võib Lääne-Saaremaal kajakkidega seigelda kuni vesi on liiga külm, vähemalt oktoobrini.
IMGP6611VEEB IMGP6625VEEB IMGP6659VEEB IMGP6661VEEB IMGP6669VEEB IMGP6673VEEB IMGP6692VEEB IMGP6697VEEB
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s